Sztuka tworzenia dobrych ofert

Wiele osób podchodzi do mnie i pyta: „Deepak, zaproponuj mi sposób na zarabianie pieniędzy za pomocą Internetu.”

Szczerze mówiąc, Nie wiem, jak odpowiedzieć na pytanie. Wiele osób uważa, że istnieje tajny sposób i jeśli znają ten sekret, wszystkie problemy dochodowe w ich życiu zostaną rozwiązane.

Ich nastawienie to „jak mogę coś zrobić”. Nie myślą o ekonomii, tworzeniu wartości ani o tym, jak uczynić świat lepszym.

Może oczekiwanie, że ludzie zmienią świat, to zbyt wiele – ale myślę, że ludzie powinni przynajmniej dowiedzieć się, jak działa system wymiany wartości – który jest podstawą naszego nowoczesnego kapitalistycznego świata.

Zacznijmy od Ciebie. Powiedzmy, że masz 50,000 rupii. Dlaczego miałbyś wydać te pieniądze zamiast zatrzymać je dla siebie? Wydasz te pieniądze tylko na coś, co uważasz za warte więcej niż 50,000 rupii.

Wydałbyś 50,000, żeby kupić złoto warte 25,000 rupii? Zdecydowanie nie.

Możesz jednak wydać te 50,000 na zakup motocykla. Zrobisz to tylko wtedy, gdy uważasz, że motocykl jest wart więcej niż 50 000 rupii dla ciebie osobiście. To może Ci pomóc w znalezieniu pracy, i może pomóc Ci zarobić jeszcze więcej pieniędzy. Traktujesz to jako inwestycję, aby więcej w przyszłości. Uznajesz to za dobry interes.

Jeśli uważasz, że cena złota podwoi się w ciągu najbliższych 3 lat, poczujesz, że jest to dobra okazja, aby kupić go teraz i pozwolić mu docenić. Będziesz traktował złoto jako magazyn wartości.

Łatwo jest sprawić, że ludzie zapłacą ci, niż myślisz. Musisz ich tylko przekonać, że to dobry interes. Kiedy coś sprzedajesz, powinieneś mieć jedną z dwóch:

1. Dobra oferta, w której ludzie czują, że produkt / usługa, którą sprzedajesz, jest warta więcej niż to, co za nią pobierasz.

2. Okazja inwestycyjna, w której ludzie czują, że ich inwestycja wzrośnie w wartości i pomaga jako magazyn ich bogactwa i energii pieniężnej.

Umowy są potrzebne, by rządzić twoim życiem. A inwestycja jest potrzebna, aby chronić Twoją zdolność do bycia częścią przyszłych transakcji.
Jeśli przekonasz ludzi, że płacenie ci to dobry interes, twój problem zostanie rozwiązany. Po prostu musisz stworzyć dobrą ofertę w pierwszej kolejności. Oferta, której nie mogą odrzucić.

Więc kiedy ludzie pytają mnie „Deepak, czy znasz dobre sposoby zarabiania pieniędzy”, moja odpowiedź jest zwykle: „wymyślić sposób, aby stworzyć dobre oferty dla ludzi, który jest atrakcyjny.”

Jeśli próbujesz znaleźć pracę, musisz sprawić, by twój pracodawca uwierzył, że jesteś dobrą okazją. Że będziesz wart dla firmy znacznie więcej niż to, o co prosisz pod względem wynagrodzenia i świadczeń. Jeśli twój potencjalny pracodawca nie wierzy, że może na Tobie zarobić, nie zatrudni Cię.

Jeśli sprzedajesz swój dom, musisz przekonać kupującego, że twój dom jest dobrą okazją w tej cenie i doceni w przyszłości.

Jeśli sprzedajesz usługę freelancingu, musisz przekonać klienta, że Twoja praca i wkład pomogą im osiągnąć zyski i zapewnią jeszcze większą wartość dla swoich klientów.

Jeśli budujesz startup, musisz przekonać inwestorów, że inwestowanie w twoją firmę będzie dla nich dobrą okazją. Jeśli nie można przekonać o swoich perspektyw wzrostu, nikt nie będzie inwestować w ciebie.

Nikt nie chce zawrzeć złego układu.

Nie możesz oczekiwać, że ludzie cię zatrudnią, ponieważ jesteś pracowitą i” dobrą ” osobą.

Ty nie można oczekiwać, że ludzie zainwestują w ciebie, ponieważ masz dyplom lub certyfikat MBA.

Nie możesz oczekiwać, że klienci ci zapłacą, ponieważ „zasługujesz” na to.

Rynek nie dba o Twoje uczucia, Kwalifikacje ani dobre intencje.

Rynek dba tylko o Twoją zdolność do zaoferowania im dobrej oferty. Rynek dba o własne potrzeby i pragnienia, nie twoje.

A zrozumienie tego jest najważniejszą lekcją, jaką kiedykolwiek otrzymacie w swoim życiu.

Spędź całe życie ucząc się sztuki tworzenia dobrych ofert dla ludzi, aby kupić i nigdy nie będziesz martwić się o bogactwo w swoim życiu.

Postaw się w sytuacji swoich klientów, pracowników i inwestorów. Zrozum, czego chcą i daj im to. Będziesz się świetnie bawić wspinając się po drabinie bogactwa. Będziecie bogaci, kiedy pomożecie innym ludziom. To takie proste.