Jak kupić Bitcoin w Indiach bezpiecznie i legalnie

Jeśli nie mieszkałeś pod skałą, jestem pewien, że słyszałeś o Bitcoinie. Doszła do takiego poziomu, że nie można jej już ignorować. Jednym z najważniejszych powodów jest to, że Tesla właśnie kupił bitcoiny o wartości 1,5 B. Nie wiem, za jaką cenę go kupili, ale szacuje się, że kupili co najmniej 40 000 bitcoinów. W świecie, w którym jest tylko 21 000 000 bitcoinów, jest to dobra część.

Jeśli spółka publiczna, taka jak Tesla, należąca do najbogatszego człowieka na świecie – Elona Muska, kupuje bitcoiny, nie możemy tego zignorować. Nadal wiele osób uważa, że bitcoin ma wady, a niektórzy nawet twierdzą, że jest to oszustwo. Już nie. Zakup Tesli spowoduje, że inne firmy wprowadzą swoje portfolio do bitcoinów, a cena najprawdopodobniej wzrośnie.

Jeśli chcesz wziąć udział w największej rewolucji w historii ludzkości, nie ma nic złego w inwestowaniu niewielkiej kwoty w bitcoiny. Ale następne pytanie brzmi-jak to się robi w Indiach?

Ogólnie rzecz biorąc, bitcoiny i inne kryptowaluty są przechowywane w portfelach. Portfele mogą być aplikacjami online lub mogą być również portfelami sprzętowymi. Kiedyś porozmawiamy o portfelach. Aby kupić bitcoiny, musisz je kupić z giełdy. Istnieje wiele wymian międzynarodowych, a w Indiach jest kilka wymian.

Używam WazirX.

Ładowanie pieniędzy na WazirX z konta bankowego jest łatwe. Musisz tylko załadować saldo INR ze swojego konta bankowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem UPI.

Gdy pieniądze znajdą się na twoim koncie, możesz iść na rynek i kupić dowolną monetę po aktualnym kursie wymiany.

Możesz zobaczyć, że w momencie pisania tego artykułu Cena BTC przeciwko INR wynosi 34.45 lakhs.

To może wydawać się dużo, ale można kupić niewielki procent BTC.

Jeśli chcesz, możesz kupić 0.01 BTC po 34 000 rupii, a jeśli cena bitcoina wzrośnie do 68 lakhs, możesz sprzedać 0.01 BTC za 68 000 rupii.

(Należy pamiętać, że kryptowaluty podlegają dużej zmienności i nie udzielam tutaj porad finansowych. Zainwestuj pieniądze, które jesteś gotowy stracić. Nadal nie osiągnęliśmy stabilności rynku).

Od teraz kupowanie bitcoinów w Indiach jest w 100% legalne. Rząd może go zakazać, ale eksperci branżowi spodziewają się, że mogą istnieć pewne przepisy, ale nie będzie całkowitego zakazu, ponieważ teraz cały świat zmierza w kierunku legalizacji Bitcoina jako aktywów inwestycyjnych i przetargu walutowego.

W Indiach bitcoiny nie mogą być akceptowane jako prawny środek płatniczy, ale Tesla ogłosiła, że będą przyjmować płatności za swoje samochody Tesla w przyszłości w bitcoinach.

Należy również pamiętać, że pieniądze, które inwestujesz w bitcoiny, powinny być pieniędzmi, od których już zapłaciłeś podatki dochodowe, a jeśli osiągniesz zysk ze wzrostu ceny i wycofasz swoje zarobki, są one traktowane jak wszelkie inne zarobki i będziesz musiał od nich płacić podatki dochodowe.

Więc na co czekasz? Zarejestruj się na WazirX i wejdź do gry, zanim będzie za późno.

Zdrówko,
Digital Deepak