Wywiad z Rajatem Gourem z Narayan Seva Sanshan

Rajat jest specjalistą od marketingu cyfrowego i analitykiem internetowym. Pracuje w branży marketingu cyfrowego od prawie 5 lat i obecnie pracuje jako menedżer marketingu cyfrowego w Narayan Seva Sanshan. Uwielbia podróżować i odkrywać fakty naukowe w Internecie. Lubi również pisać wiersze Hindi, ponieważ dla niego poezja polega na czytaniu między wierszami i koncentrowaniu się na przerwach.

Dalej, pozwól nam usłyszeć od niego,

Witaj Rajat!

Zacznijmy od twojej wyjątkowej historii, czy możesz podzielić się nią z nami?

Moja podróż zaczyna się od pewności siebie. Usuwanie negatywnych czynników (lub ludzi) w swoim życiu, które przeciągają cię w dół, powinno być pierwszym, który pójdzie. Kiedy jesteś w stanie wyraźnie skupić się na sobie i uczyć. Polub i kochaj to, kim jesteś, to z kolei prowadzi do pewności siebie. W dzisiejszym wysoce konkurencyjnym świecie e-commerce i marketingu cyfrowego nie jest łatwo wyróżnić się. Minęło dużo czasu, odkąd zacząłem pracować w branży marketingu cyfrowego i od tego czasu wiele się zmieniło i ważne jest, aby nadążyć za bieżącymi standardami w branży. Z pasji do biznesu i rozwoju marketingu zaangażowałam się w Digital Marketing. Początkowo odrzucono mnie sześć razy podczas wywiadów w kampusie. Pamiętam, jak wszyscy moi koledzy tworzyli klasyczne opowieści i przypuszczenia o przyszłej porażce. Spędziłem wiele bezsennych nocy myśląc i myśląc i myśląc. Dostałem swoją pierwszą pracę w marketingu cyfrowym z zwrotem tylko INR 8000/ -. Wykorzystałem to jako okazję do udowodnienia siebie. Zapewniłem im 200% podwyżkę w zaledwie miesiąc. Po tym wydarzeniu stale powiększałem swoje doświadczenie, poświęcając się przez prawie rok i zacząłem odkrywać więcej możliwości. Następnie pracowałem dla nowo skonfigurowanego rozwiązania e-commerce. Pomógł im zwiększyć sprzedaż online z 5000 Rs/- do 300000 Rs/- miesięcznie. To wydarzenie bardzo mnie wzmocniło i nigdy nie oglądałem się za siebie. Nie twierdzę, że jestem ekspertem w marketingu cyfrowym, ale powoli możesz opanować swój zawód z wielką miłością i pasją do niego. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy. W 2017 roku dołączyłem do Narayan Seva Sanshan jako kierownik ds. marketingu cyfrowego z mojej pasji do ludzkości i ulepszania społeczeństwa. Ta organizacja dała mi możliwość wykorzystania moich umiejętności, aby pomóc ludziom, którzy byli w potrzebie. Niekończąca się seria zaczęła się od bycia we właściwym miejscu we właściwym czasie. Wiele czynników przyczyniło się do osiągnięcia tego poziomu szczęścia. Ale przede wszystkim, po prostu mieć pozytywne nastawienie, które widzi cię przez nawet w najgorszych czasach. Mój Profil Na Linkedin

Jak najlepiej zacząć dzień?

Nie ma lepszego sposobu, aby obudzić się rano z uśmiechem na twarzy. po prostu lubię zacząć dzień na wysokim poziomie, przynosząc poranne ćwiczenia, picie dużej ilości wody i medytację jako część mojej codziennej rutyny. Rano słucham też podcastu Bhagavad-Gita, który pomaga w podnoszeniu mojej samooceny.

Kto jest lub był twoją inspiracją?

Steve Jobs jest moim idolem i źródłem inspiracji. Jest legendą dla wielu początkujących przedsiębiorców i entuzjastów technologii z całego świata. Skierował swoje przywództwo, marketing i pomysły na swoją wizję. I wierzę, że jego wizja świata stała się naszą rzeczywistością. Dlatego ubóstwiam go jako prawdziwego przywódcę i wizjonera, który zrewolucjonizował świat. Zawsze mówił, żeby myśleć inaczej. Znak charyzmatycznego przywódcy, który zmienił świat na lepszy.

Czym różni się digital marketing od tradycyjnego marketingu?

Istnieje wiele różnic między nimi, zwłaszcza w mediach korzystania z dotarcia do publiczności. Marketing cyfrowy ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnych sposobów marketingu. Marketing cyfrowy jest szybszy niż tradycyjny marketing i wygodny dla wszystkich. Tradycyjny marketing wymaga więcej pracy ręcznej, jest czasochłonny i oczywiście droższy. Marketing cyfrowy daje wiele wyników ilościowych niż tradycyjny marketing.

Jakie są Twoje trzy ulubione narzędzia marketingu cyfrowego?

Moje ulubione trzy narzędzia to,

  • Moz Pro
  • Webmaster i
  • SEMRUSH

Jak określiłbyś sukces w swojej karierze?

Zawsze mierzyłem sukces pod kątem oczekiwań co do konkretnego celu moich osiągnięć. Bycie skutecznym menedżerem ds. marketingu cyfrowego nie może polegać wyłącznie na zyskach finansowych. Chodzi o wywarcie pozytywnego wpływu na markę lub skojarzenie wśród widzów. Mogę też zauważyć, że sukces nie jest wieczny. Jest to proces ciągły. To podróż. Każdego dnia smakujemy sukcesu, a każdego dnia przegrywamy. Sukces osiągnięty rok temu może nie przynieść nam dziś radości. Jednak niepowodzenie, które może mieć dekady, może wciąż być świeże w naszej pamięci.

Jakie jest twoje największe marzenie w życiu?

Zawsze wierzyłem, że to, co mamy na tym świecie, jest nam dane przez Boga. A moim największym marzeniem jest dzielenie się moją wiedzą i umiejętnościami dla dobra społeczeństwa. Jako odpowiedzialny obywatel Indii uważam, że naszym obowiązkiem jest dać coś dla dobra społeczeństwa, zgodnie z naszymi możliwościami. Od najmłodszych lat zawsze pragnąłem pracować dla społeczeństwa. Na szczęście moja rodzina wspierała moje wysiłki i była bardzo zachęcająca.

Na co warto wydać więcej, aby uzyskać to, co najlepsze?

Moim zdaniem Edukacja i społeczeństwo. Ponieważ oba są ze sobą powiązane. Sposób edukacji i rodzaj edukacji wszystko zależy od społeczeństwa, w którym żyjemy. Według mnie, każda Edukacja dzienna jest czymś, co wyposaża człowieka w niezbędne rzeczy, które są wymagane, aby mógł żyć swoim życiem, nie polegając na nikim. Tak więc, wydać na naukę i służenie społeczeństwu w zamian.

Na koniec, Czy chciałbyś coś powiedzieć naszym czytelnikom?

Dla wszystkich czytelników chciałbym powiedzieć, że pozytywne nastawienie może przejść długą drogę w życiu osobistym i zawodowym. W rzeczywistości pozytywność jest w rzeczywistości cechą silnych i odnoszących sukcesy ludzi. Zachowując pozytywne nastawienie i wykazując pozytywne nastawienie może nam bardzo pomóc.  Jasne, wszyscy mamy złe dni lub dni, kiedy nawet najmniejsze zadanie wydaje się niemożliwe. Najlepiej po prostu pozwolić, aby te dni się wydarzyły-przychodzą, jak mogą – a następnie zacząć od nowa następnego dnia. Zamiast usprawiedliwiać się niepowodzeniem, możesz być bardziej produktywny i pójść znacznie dalej w życiu, jeśli skupisz się na pracowitości. Oczywiście niektóre prace są bardziej wymagające niż inne, ale ciężka praca naprawdę się opłaca.

Dziękujemy, naprawdę doceniamy twój cenny czas spędzony z nami. 

Dzięki, Deepak za danie mi tej okazji. Życzę również bardzo szczęśliwego i zdrowego życia dla Ciebie i Twojej rodziny. Utrzymuj rozwój branży marketingu cyfrowego w Indiach.

Dziękuję, Rajat.

Życzymy wszystkiego najlepszego we wszystkich twoich przyszłych przedsięwzięciach.

Zdrówko,

Deepak Kanakaraju